Odgrzybianie organizmu – jak pozbyć się grzybów?

Odgrzybianie organizmu – jak pozbyć się grzybów?

Oczyszczanie organizmu dobrze jest przeprowadzać regularnie. Leki na oczyszczenie organizmu, a także różnego typu suplementy diety, są obecnie powszechnie znane i stosowane przez wiele osób. Większość decyduje się jednak na detoksykację wyłącznie ze względu na toksyny, które obecnie znajdują się w niemal każdym pożywieniu, a także w powietrzu. Tymczasem na uwagę zasługuje również oczyszczanie organizmu z grzybów, czyli tajemnicze odgrzybianie organizmu. Zapraszamy do lektury! 
Menu strony:

Odgrzybienie organizmu jest regularnie pomijaną profilaktyką kondycji zdrowotnej

Grzyby z rodzaju Candida powszechnie występują w każdym organizmie ludzkim. Standardowo są to dobre drobnoustroje. Jednak w wyniku stosowania diety opartej na produktach mocno przetworzonych lub na skutek kuracji antybiotykami, może dojść do ich przerostu w jelitach. W takim przypadku dochodzi do występowania przykrych objawów, które często nie są nawet kojarzone z tymi drobnoustrojami.

Jak odgrzybić organizm naprawdę skutecznie?

Podstawowym środkiem, który nasuwa się w takim przypadku to leki na odgrzybienie organizmu. Należy jednak pamiętać, że tego typu środki mogą mieć różnego typu skutki uboczne. Jeśli rozrost Candidy nie będzie kontrolowany, może dojść do widocznego zagrzybienia całego organizmu. To właśnie wtedy lekarz przepisuje grzybobójcze antybiotyki. Usuwają one jednak również dobrą florę bakteryjną, co w rezultacie może ułatwić grzybom rozrost. Dlatego, jeśli tylko to możliwe, lepiej jest zastosować naturalne metody leczenia lub produkty, których producenci szczególnie mocno zwracają uwagę na skład. Jesteś zainteresowany co możemy tego typu polecić? Czytaj dalej albo skieruj się od razu do artykułu o rankingu najlepszych ziół oczyszczających.

Błonnik naturalny dla skutecznego odgrzybienia organizmu

Mówiąc o niezwykle skutecznych, naturalnych preparatach musimy wspomnieć o naturalnym błonniku, który od lat wykazuje wręcz zbawienne skutki dla naszego organizmu. Szczególnie ważna jest tutaj właściwość, która wydziela przy zażywaniu babki płesznika, a mianowicie tworzenie śluzu.

Dlaczego? Śluz w jelitach działa przede wszystkim niczym żel nawilżający, który nie pozwala zalegającym złogom przyczepiać się do ścianek jelit, wymuszając ich naturalne uwolnienie. Skutkuje to postępującym przemieszczaniem wszystkich produktów ubocznych, które wywołują w organizmie początki grzybów. Druga szczególnie ważna funkcja to zmiękczenie konsystencji zawartości jelit. W połączeniu z powstawaniem śluzu organizm jest w stanie regularnie i bardzo precyzyjnie oddzielać szkodliwą masę od jelit i komór żywieniowych, uruchamiając naturalne procesy odgrzybiania (tak, wbrew przyjętej opinii organizm jest w stanie sam walczyć z grzybami w organizmie, biegunki i zaparcia nie tworzą się z niczego:).

Wiele osób wysyłało nam prywatne wiadomości czy możemy polecić jakiś produkt bogaty w naturalny błonnik czy też jakiś konkretny sklep. Nie prowadzimy tutaj komercyjnej reklamy. Jednak dla chętnych możemy polecić szczególnie jedną, niezwykle skuteczną pozycję, która potrafi zdziałać cuda w gospodarce naszego ciała i samopoczuciu. Jest to błonnik naturalny Fibre Select (widoczny na zdjęciu).

Sprzedawać go nie będziemy, ale zainteresowanych odsyłamy po więcej informacji na oficjalną stronę producenta: https://fibreselect.pl/ (wystarczy kliknąć)

Jak skuteczne są zioła na odgrzybianie organizmu?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju ziół. Do najbardziej znanych środków należy między innymi olejek z oregano. Ten preparat z naturalnego zioła ma bardzo silne działanie, w porównaniu do innych metod. Dlatego też po skończonej kuracji niezbędne jest zażywanie probiotyków, które mają na celu wspomożenie odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Brak takiego działania grozi nawrotem kandydozy. Należy także pamiętać, że odgrzybianie organizmu ziołami jest wyłącznie dodatkiem do kuracji właściwą dietą. Spożywanie takich produktów jak cukier, słodkie owoce czy biała mąka, doprowadza do konieczności powtórzenia odgrzybiania, nawet jeśli zioła stosowane są regularnie.

Odgrzybianie organizmu – dieta a efekty dobrego odżywiania

W przypadku gdy stosuje się odgrzybianie organizmu naturalne sposoby obejmują również spożywanie określonego pokarmu. Warto wprowadzić do diety czosnek i cebulę, które są znane ze swoich przeciwgrzybiczych właściwości. Przy takim procesie jak odgrzybianie organizmu dieta ma bardzo istotne znaczenie. Warto wprowadzić do niej zielone warzywa, selera czy kapustę. Chleb pszeniczny należy zastąpić chlebem żytnim lub w ogóle z niego zrezygnować.

Na odgrzybianie organizmu leki potrafią być mało skuteczne. Ale wszystko zależy od organizmu!

W przypadku takiego procesu jak odgrzybianie organizmu leki, jak wspomniano wyżej, niekoniecznie są wskazane. Można jednak stosować wspomagające preparaty, które są zazwyczaj mieszanką różnych grzybobójczych ziół. Czy warto przeprowadzić taką kurację? Oczywiście, że warto sprawdzić, czy odgrzybianie organizmu za pomocą takich środków będzie skuteczne. Praktycznie każdy ludzki organizm jest inny i posiada inny metabolizm oraz gospodarkę wewnętrznych bakterii. Jest to ogromny problemem detoksykacji organizmu, z którym borykają się ludzie na całym świecie, gdyż przez te rzekomo niewielkie różnice zachodzi naprawdę duża zmienność efektów. Dwie osoby potrafią zareagować (albo i nie) zupełnie inaczej na dwa różne produkty.

Co w takim razie robić? Jaki produkt sprawdzić?

Dla osób, które borykają się z niską skutecznością popularnych produktów na odgrzybianie organizmu… zazwyczaj polecamy coś zgoła innego, bardziej niszowego. Po wielu próbach i testach trafiliśmy na produkt Untoxin, o którym już pisaliśmy na naszym blogu (przypominamy, że produkt zakupiliśmy u oficjalnego dystrybutora na https://untoxin.pl/. Jest to – jak zawsze polecany w naszym przypadku – naturalny i jeden z mocniej efektywnych środków, które do tej pory były przez nas poddane testom.  Naszym zdaniem jego skuteczność wynika przede wszystkim z przeznaczenia do detoksykacji wątroby. Natomiast sam Untoxin jest probiotykiem w formie kapsułki, który wpływa dodatkowo na układ hormonalny, działając jak katalizator na ich wydzielanie i wspomaganie procesu odgrzybiania.

Dla osób znających język angielski polecamy przeczytać o tym w literaturze medycznej:  Probiotics and phytogenics for poultry: Myth or reality?

Czy warto więc stosować Untoxin? Warto, ale przede wszystkim w przypadkach, gdy inne naturalne metody okazały się nieskuteczne.

Źródła:
  1. The Only Cleanse: A 14-Day Natural Detox Plan to Jump-Start a Lifetime of Health, Samantha Heller,  The Countryman Press, 2015, ISBN: 1581575955, 9781581575958
  2. Rewitalizacja organizmu, czyli detoks na wiosnę, Klaudia Malikowska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Czasopismo: Food Forum, Tom: 1, Zeszyt: 23, Strony: 104-109, 2018,  2299-6346