Odgrzybianie organizmu – jak pozbyć się grzybów?

Odgrzybianie organizmu – jak pozbyć się grzybów?

Oczyszczanie organizmu dobrze jest przeprowadzać regularnie. Leki na oczyszczenie organizmu, a także różnego typu suplementy diety, są obecnie powszechnie znane i stosowane przez wiele osób. Większość decyduje się jednak na detoksykację wyłącznie ze względu na toksyny, które obecnie znajdują się w niemal każdym pożywieniu, a także w powietrzu. Tymczasem na uwagę zasługuje również oczyszczanie organizmu z grzybów, czyli tajemnicze odgrzybianie organizmu. Zapraszamy do lektury! 

Odgrzybienie organizmu jest regularnie pomijaną profilaktyką kondycji zdrowotnej

Grzyby z rodzaju Candida powszechnie występują w każdym organizmie ludzkim. Standardowo są to dobre drobnoustroje. Jednak w wyniku stosowania diety opartej na produktach mocno przetworzonych lub na skutek kuracji antybiotykami, może dojść do ich przerostu w jelitach. W takim przypadku dochodzi do występowania przykrych objawów, które często nie są nawet kojarzone z tymi drobnoustrojami.

Jak odgrzybić organizm naprawdę skutecznie?

Podstawowym środkiem, który nasuwa się w takim przypadku to leki na odgrzybienie organizmu. Należy jednak pamiętać, że tego typu środki mogą mieć różnego typu skutki uboczne. Jeśli rozrost Candidy nie będzie kontrolowany, może dojść do widocznego zagrzybienia całego organizmu. To właśnie wtedy lekarz przepisuje grzybobójcze antybiotyki. Usuwają one jednak również dobrą florę bakteryjną, co w rezultacie może ułatwić grzybom rozrost. Dlatego, jeśli tylko to możliwe, lepiej jest zastosować naturalne metody leczenia.

Jak skuteczne są zioła na odgrzybianie organizmu?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju ziół. Do najbardziej znanych środków należy między innymi olejek z oregano. Ten preparat z naturalnego zioła ma bardzo silne działanie, w porównaniu do innych metod. Dlatego też po skończonej kuracji niezbędne jest zażywanie probiotyków, które mają na celu wspomożenie odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Brak takiego działania grozi nawrotem kandydozy. Należy także pamiętać, że odgrzybianie organizmu ziołami jest wyłącznie dodatkiem do kuracji właściwą dietą. Spożywanie takich produktów jak cukier, słodkie owoce czy biała mąka, doprowadza do konieczności powtórzenia odgrzybiania, nawet jeśli zioła stosowane są regularnie.

Odgrzybianie organizmu – dieta a efekty dobrego odżywiania

W przypadku gdy stosuje się odgrzybianie organizmu naturalne sposoby obejmują również spożywanie określonego pokarmu. Warto wprowadzić do diety czosnek i cebulę, które są znane ze swoich przeciwgrzybiczych właściwości. Przy takim procesie jak odgrzybianie organizmu dieta ma bardzo istotne znaczenie. Warto wprowadzić do niej zielone warzywa, selera czy kapustę. Chleb pszeniczny należy zastąpić chlebem żytnim lub w ogóle z niego zrezygnować.

Na odgrzybianie organizmu leki są zazwyczaj mało skuteczne, ale my możemy polecić coś dobrego!

W przypadku takiego procesu jak odgrzybianie organizmu leki, jak wspomniano wyżej, niekoniecznie są wskazane. Można jednak stosować wspomagające preparaty, które są zazwyczaj mieszanką różnych grzybobójczych ziół. Warto sprawdzić, czy odgrzybianie organizmu za pomocą takich środków będzie skuteczne. Takim naturalnym i efektywnym środkiem jest na przykład preparat Detoksex. Warto zastosować go zwłaszcza w tych przypadkach, gdy inne naturalne metody okazały się nieskuteczne.

Źródła:
  1. The Only Cleanse: A 14-Day Natural Detox Plan to Jump-Start a Lifetime of Health, Samantha Heller,  The Countryman Press, 2015, ISBN: 1581575955, 9781581575958
  2. Rewitalizacja organizmu, czyli detoks na wiosnę, Klaudia Malikowska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Czasopismo: Food Forum, Tom: 1, Zeszyt: 23, Strony: 104-109, 2018,  2299-6346

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *