Oczyszczanie organizmu z pasożytów i intruzów

Oczyszczanie organizmu z pasożytów i intruzów

Pasożyty, niechciani mieszkańcy naszego organizmu. Stajemy się ich żywicielami, przez co mniej substancji odżywczych jest wykorzystywanych na potrzeby naszego organizmu. Zaczynamy chorować, czujemy się osłabieni. W artykule opiszemy kwestie oczyszczania orgniazmu z pasożytów. Zapraszamy do lektury!

Jak oczyścić organizm z pasożytów i intruzów?

Wszystko zależy od naszych preferencji i stopnia zakażenia pasożytami. W początkowych stadiach, jesteśmy w stanie oczyścić organizm metodami domowymi. Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów będzie trwać około dwóch tygodni. Ma ten plus, że nasz organizm nie powinien negatywnie zareagować na dostarczane mu substancje. Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby to dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą uniknąć farmakologicznego leczenia.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

Przede wszystkim czosnek jest produktem, który należy włączyć do naszego menu, aby znaleźć odpowiedź jak się pozbyć pasożytów z organizmu

Można zrobić domową miksturę, mającą na celu oczyszczenie organizmu.

W jej skład wchodzi czosnek i sok z kiszonych ogórków. Pij ją regularnie dwa razy dziennie, przez 5-7 dni. Jeśli nie lubisz czosnku, albo nie jesteś w stanie znieść jego zapachu, możesz wesprzeć się czosnkiem w tabletkach. Na rynku dostępne jest wiele preparatów zawierających czosnek. Warto poszukać takiego, który będzie mocno skoncentrowany i zawierający tylko czosnek.

Inną naturalną metodą jest ziemia okrzemkowa i pestki z dyni.

Należy ją dodawać do smoothie albo wody i pić rano, na czczo. Ułatwi ona detoks naszego organizmu. Zawiera krzem, żelazo, magnez i wapń. Oczyszczanie organizmu z robaków można wspomóc jedząc regularnie pestki z dyni.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Czy są jakieś rośliny, które sprawią, że niechciani mieszkańcy opuszczą nasze ciało? Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami może dać bardzo dobre efekty, pod warunkiem, że połączymy kilka roślin o właściwościach przeciw pasożytniczych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Zioła oczyszczające organizm z pasożytów to przede wszystkim:

  • berberys, wspomagający naszą odporność, co pomoże nam w walce z pasożytami
  • dymnica pospolita również jest rośliną, która używana jest podczas walki z pasożytami gnieżdżącymi się w przewodzie pokarmowym
  • Oprócz tego, do diety mającej na celu zwalczanie pasożytów i detoks organizmu, warto włączyć wyciąg z grejpfruta. Można pić świeżo wyciskany sok, albo wspomóc się suplementami.

To tyle, jeśli mówimy o domowych i ziołowych metodach.

Jednak, kiedy ilość pasożytów jest zbyt duża, domowe sposoby nie pomogą!

Warto jednak dodać, że przy dużej ilości pasożytów takie metody mogą nie wystarczyć. Wówczas można się wspomóc kapsułkami Detoksex, które pomogą przeprowadzić skuteczny detoks organizmu, pozbawiając się pasożytów. Warto spróbować pozbyć się niechcianych lokatorów bez leczenia farmakologicznego, ponieważ antybiotyki stosowane przy leczeniu osłabiają naszą organizm, co sprawia, że łatwo jest ponownie zarazić się pasożytem. Zadbajmy o swoje zdrowie. Pasożyty w naszym organizmie będą powodowały szereg niepożądanych objawów.

A na koniec pamiętaj!

Jeśli cały czas jesteś zmęczony, senny, boli cię głowa i czujesz się osłabiony, przeprowadź detoks, który poprawi twoje samopoczucie.

Źródła:
  1. Zdrowe odżywianie i jego sekrety, Sergey Karpov, Zlote Mysli, 2012, ISBN: 837701498X, 9788377014981
  2. The Digestive System The Human Body, Britannica Educational Publishing, Britannica Educational Publishing, 2010, ISBN: 1615302522, 9781615302529

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *