Oczyszczanie organizmu z pasożytów i intruzów

Oczyszczanie organizmu z pasożytów i intruzów

Pasożyty, niechciani mieszkańcy naszego organizmu. Stajemy się ich żywicielami, przez co mniej substancji odżywczych jest wykorzystywanych na potrzeby naszego organizmu. Zaczynamy chorować, czujemy się osłabieni. W artykule opiszemy kwestie oczyszczania orgniazmu z pasożytów. Zapraszamy do lektury!
Menu strony:

Jak oczyścić organizm z pasożytów i intruzów?

Wszystko zależy od naszych preferencji i stopnia zakażenia pasożytami. W początkowych stadiach, jesteśmy w stanie oczyścić organizm metodami domowymi. Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów będzie trwać około dwóch tygodni. Ma ten plus, że nasz organizm nie powinien negatywnie zareagować na dostarczane mu substancje. Oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby to dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą uniknąć farmakologicznego leczenia.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

Przede wszystkim czosnek jest produktem, który należy włączyć do naszego menu, aby znaleźć odpowiedź jak się pozbyć pasożytów z organizmu

Można zrobić domową miksturę, mającą na celu oczyszczenie organizmu.

W jej skład wchodzi czosnek i sok z kiszonych ogórków. Pij ją regularnie dwa razy dziennie, przez 5-7 dni. Jeśli nie lubisz czosnku, albo nie jesteś w stanie znieść jego zapachu, możesz wesprzeć się czosnkiem w tabletkach. Na rynku dostępne jest wiele preparatów zawierających czosnek. Warto poszukać takiego, który będzie mocno skoncentrowany i zawierający tylko czosnek.

Inną naturalną metodą jest ziemia okrzemkowa i pestki z dyni.

Należy ją dodawać do smoothie albo wody i pić rano, najlepiej na czczo. Ułatwi ona detoks naszego organizmu. Zawiera krzem, żelazo, magnez i wapń. Oczyszczanie organizmu z robaków można wspomóc jedząc regularnie pestki z dyni. Dlaczego akurat z dyni? Ponieważ są jednym z najdoskonalszych chałupniczych sposobów na odrobaczanie. W łatwy sposób usuwają właściwie wszystkie pasożyty z naszego układu pokarmowego takie jak: owsiki, glisty i tasiemce. Odpowiedzialną za niszczenie pasożytów substancją to kukurbitacyna która ma za zadanie uszkadzać ich układ nerwowy, dzięki czemu w sporym stopniu ułatwia również wydalanie z organizmu toksyn i drobnoustrojów. Warto zaznaczyć, że uczulenie na pestki dyni należy do rzadkości i jednorazowe ich zjedzenie nawet w większych ilościach nie powinno wpłynąć negatywnie na nasz organizm. Należy jednak zachować dozę ostrożności, gdyż w bardzo dużych ilościach mogą doprowadzić do wzdęć, biegunki  czy też innych niechcianych objawów

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Czy są jakieś rośliny, które sprawią, że niechciani mieszkańcy opuszczą nasze ciało? Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami może dać bardzo dobre efekty, pod warunkiem, że połączymy kilka roślin o właściwościach przeciw pasożytniczych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Zioła oczyszczające organizm z pasożytów to przede wszystkim:

  • Berberys, wspomagający naszą odporność, co pomoże nam w walce z pasożytami. Pomaga w dużym stopniu na schorzenia wątroby i układu pokarmowego i wykazuje działanie uspakajające. Jedną z większych zalet jest jego działanie wspomagające układ pokarmowy, gdyż łagodzi bóle żołądka i niweluje nudności. Pomaga ponadto w przypadku dolegliwości związanych z brakiem łaknienia, kamicy żółciowej czy też tak nieprzyjemnego schorzenia jak zapalenia wątroby. Berberys w doskonały sposób poprawia przemianę materii oraz może pobudzić wydzielanie soków trawiennych i w delikatny sposób działa przeczyszczająco. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinny go stosować kobiety w ciąży czy też małe dzieci, gdyż może doprowadzić do nudności oraz mocnych biegunek.

  • Dymnica pospolita  również jest rośliną, która używana jest podczas walki z pasożytami gnieżdżącymi się w przewodzie pokarmowym. Przejawia dosyć mocne działanie przeczyszczające i oczyszczające krew. Dymnica polepsza w znacznym stopniu perystaltykę jelit, co w konsekwencji doprowadza do ułatwiania usunięcia niechcianego pasożyta. Wspomaga produkcję żółci w organizmie, przywraca ponadto w przyzwoitym stopniu pożądane funkcjonowanie wątroby, które przy obecności pasożytów są często nadmiernie zaburzone. Trzeba pamiętać, że dymnica większych niż zalecane może mieć działanie niekorzystne dla naczyń krwionośnych oraz dla naszego serca.

  • Wyciąg z grejpfruta. Oprócz tego, do diety mającej na celu zwalczanie pasożytów i detoks organizmu – warto włączyć wyciąg z grejpfruta. Można pić świeżo wyciskany sok albo wspomóc się suplementami. Wyciąg z grejpfruta w skuteczny sposób likwiduje z naszego organizmu drobnoustroje, ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne, wykazuje również właściwości grzybobójcze oraz antywirusowe. Chyba największą zaletą soku z grejpfruta jest że jest w stanie usunąć niektóre pasożyty oporne na leczenie innymi sposobami.

  • Olejek z orzecha czarnego swoją moc zawdzięcza substancji w nim zawartej zwanej Juglonem. Związek ten jest jednym z najskuteczniejszych substancji przeciwpasożytniczych znanych na świecie i posiada zdolność uśmiercania większość niezwykle niebezpiecznych dla zdrowia człowieka bakterii oraz grzybów. Może on też w łatwy sposób pomóc w usuwaniu z ciała człowieka rożnego rodzaju metali ciężkich oraz toksyn. Jednak nieliczne badania nie wskazują jednoznacznie na jego bezpieczeństwo w każdym przypadku, tak więc nie jest wskazany do użytku dla kobiet w ciąży oraz dzieci.

  • Olej z goździka korzennego jest kolejnym, niezwykle skutecznym naturalnym lekarstwem w walce z pasożytami naszego układu trawiennego. Cechuje go silne działanie antyoksydacyjne, a co za tym idzie usuwa pasożyty jelitowe, zapobiega uszkodzeniom komórek niweluje pojawiające się przy obecności pasożytów. bóle. Poprawia on również samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne.

  • Olejek z oregano, funkcjonujący również pod inna nazwą jako lebiodka pospolita, dzięki zawartej w niej flawonoidów i fenoli jest jednym z najskuteczniejszych substancji na pozbycie się pasożytów przewodu pokarmowego, w szczególności na lamblię. Skuteczność olejku z oregano potwierdzają liczne badania naukowe. Zawarte w nim liczne substancję mają silne działanie niszczące wolne rodniki i poprawiające działanie układu pokarmowego, jednocześnie będąc substancją niezwykle bezpieczną, które nie wykazuje żadnych znaczących skutków ubocznych.

  • Piołun jest znanym od stuleci niezawodnym sposobem na pozbycie się pasożytów jelitowych takich jak : obleńce, płazińce i pierwotniaki. Piołun do spożycia występuje najczęściej w postaci płynnego ekstraktu, w kapsułkach lub też jako napar herbaciany. Jest niezwykle użyteczny podczas leczenia chorób układu trawiennego, dodatkowo zwiększa kwasowość żołądka i pobudza produkcję jelit. Piołunu nie należy przedawkowywać, gdyż może to prowadzić do biegunek, wymiotów czy też zawrotów głowy.

  • Orzech włoski. Kolejny na naszej liście niezwykle skuteczny, znany od wieków środek usuwający z naszego organizmu niechcianych mieszkańców. Stosowany bardzo często w walce z chorobami układu pokarmowego. Działa oczyszczająco i odtruwając. Dzieje się to dzięki naturalnemu herbicydowi, który uniemożliwia rozrost żadnych grzybów, pasożytów i bakterii oraz drożdży w układzie pokarmowym. Dodatkowo dzięki dużej zawartości jodu reguluje działanie tarczycy. Jedynie w sytuacjach skrajnego przedawkowania może skutkować dolegliwościami układu pokarmowego.

  • Korzeń Omanu. Wykazuje się niezwykle silnymi właściwościami półpasożytniczymi. Stosuje się go głównie przeciwko glistom, włosogłówkom oraz owsikom. Ma też swoje zastosowanie w walce tasiemcami. W skład omanu wchodzi helenina i azulenina, co czyni go całkiem skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i o sporym zastosowaniu przeciwzapalnym. Korzeń omanu obniża również w pewnym stopniu poziom cholesterolu i po regularnym stosowaniu wzmacnia serce.

 • Olejek z orzecha czarnego jest niezwykle skuteczny w walce z pasożytami dzięki zawartemu w nim juglonu. Związek ten jest jednym z najsilniejszych substancji przeciw pasożytniczych znanych na świecie. Posiada on zdolność zabijania większość niezwykle niebezpiecznych dla zdrowia człowieka bakterii oraz grzybów. Może on też pomóc w usuwaniu z ciała człowieka rożnego rodzaju metali ciężkich oraz toksyn. Jednak nieliczne badania nie wskazują jednoznacznie na jego bezpieczeństwo w każdym przypadku, tak więc nie jest wskazany do użytku dla kobiet w ciąży oraz dzieci.

To tyle, jeśli mówimy o domowych i ziołowych metodach, które są warte uwagi. Każde z tych ziół i roślin osobno będzie miało w pewnym stopniu wpływ na nasz organizm. Jednak największym problemem jest umiejętne dostosowanie dawki do swojego organizmu. To już niestety każdy musi zrobić samodzielnie.

Jednak, kiedy ilość pasożytów jest zbyt duża, domowe sposoby nie pomogą!

Warto jednak dodać, że przy dużej ilości pasożytów takie metody mogą nie wystarczyć. Wówczas można się wspomóc kapsułkami Untoxin, które pomogą przeprowadzić skuteczny detoks organizmu, pozbawiając się pasożytów. Warto spróbować pozbyć się niechcianych lokatorów bez leczenia farmakologicznego, ponieważ antybiotyki stosowane przy leczeniu osłabiają naszą organizm, co sprawia, że łatwo jest ponownie zarazić się pasożytem. Zadbajmy o swoje zdrowie. Pasożyty w naszym organizmie będą powodowały szereg niepożądanych objawów.

A na koniec pamiętaj!

Jeśli cały czas jesteś zmęczony, senny, boli cię głowa i czujesz się osłabiony, przeprowadź detoks, który poprawi twoje samopoczucie.

Źródła:
 1. Zdrowe odżywianie i jego sekrety, Sergey Karpov, Zlote Mysli, 2012, ISBN: 837701498X, 9788377014981
 2. The Digestive System The Human Body, Britannica Educational Publishing, Britannica Educational Publishing, 2010, ISBN: 1615302522, 9781615302529