Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby na ich likwidację

Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby na ich likwidację

Kiedy cała natura budzi się do życia czas byś i Ty zafundował sobie zastrzyk energii! Wiosna to idealny czas na usuwanie toksyn z organizmu!

Lepsze samopoczucie, więcej energii oraz kilka centymetrów mniej w talii to nie jedyne plusy płynące z detoksykacji organizmu. Przez okres zimy i wiosny, kiedy to więcej czasu spędzamy na kanapie, bo za oknem jest nieprzyjemnie w naszym organizmie gromadzą się toksyny. Stres, papierosy, alkohol, przetworzona żywność, wszechobecne spaliny — to wszystko oddziałuje na nasze ciało, skórę, włosy i paznokcie. Jeżeli chcesz więc, by Twoja cera nabrała blasku a Twoja waga spadła o kilka kilogramów najwyższy czas przeprowadzić domowe oczyszczanie organizmu. Nie musisz się już zastanawiać jak oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby są dla każdego!

Oczyszczenie organizmu z toksyn domowymi sposobami wcale nie jest takie trudne!

Jeżeli chodzi o usuwanie toksyn z organizmu domowe sposoby są różne. Głodówka, dieta sokowa, monodieta owocowa czy warzywna to rewelacyjna metoda, żeby poczuć przypływ energii na wiosnę. Przed przystąpieniem do procesu, jakim jest detoksykacja organizmu domowe sposoby obejmują też czynności przygotowawcze. Jeżeli planujemy przeprowadzić odtruwanie przez weekend to już kilka dni wcześniej należy zmniejszyć wielkość przyjmowanych posiłków i zadbać o odpowiednie nawodnienie. Przygotowany organizm lepiej zniesie przeprawę przez oczyszczanie z toksyn.

Oczyszczanie z toksyn można z dużą skuteczności przeprowadzić wykorzystując do tego celu domowe metody. Najlepszym sposobem to tego rodzaju działania jest wykorzystanie ogromnej mocy roślin zielarskich. Które zioła sprawdzą się najlepiej do tego rodzaju kuracji? W odpowiedzi na określone pytanie, przedstawiona została lista najbardziej popularnych terapii ziołowych wykorzystywanych w kuracjach oczyszczających.

NazwaZaletyWady
Babka płesznik - Roślina zaliczana jest do jednych z najbardziej skutecznych ziół detoksykujących. Charakteryzuje się bogactwem wielu składników, takich jak arabinoza, kwas uronowy, ksyloza, tłuszcze roślinne, fitosterole, garbniki oraz akubina. Nasiona opisywanej rośliny ulegają powolnemu pęcznieniu w układzie pokarmowym, co doprowadza do chłonięcia toksyn. Nasiona babki płesznik nie ulegają trawieniu, w związku z tym wraz z toksycznymi związkami zostają usunięte z organizmu człowieka.

Preparat z Babką Płesznika, który możemy polecić: Fibre Select (wystarczy kliknąć)
 • bardzo skuteczna w oczyszczaniu organizmu,
 • wpływa na przyspieszenie metabolizmu,
 • powoduje regulowanie poziomu cholesterolu we krwi,
 • przyczynia się do zmniejszania wchłaniania glukozy z krwi,
 • działa stymulująco na perystaltykę jelit,
 • likwiduje zaparcia oraz bóle brzucha,
 • wpływa na zwiększanie ilości pozytywnych bakterii jelitowych.
 • nie należy jej wykorzystywać w niedrożności jelit, a także stanach skurczowych,
 • nie wskazane jest jej wykorzystanie w przypadku obecności dolegliwości bólowych o nieznanej przyczynie,
 • nie stosuje się je łącznie z innymi preparatami leczniczymi, gdyż może ona opóźniać wchłanianie leków z przewodu pokarmowego.
 • Ostropest plamisty - Ostropest plamisty jest to roślina zielarska, której działanie oczyszczające ma miejsce w wątrobie oraz trzustce. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż to właśnie w tych organach gromadzi się najwięcej substancji toksycznych. Ostropest plamisty swoją aktywność zawdzięcza takim składnikom jak: flawonoidy, przeciwutleniacze oraz sylimaryna.
 • zapobiega uszkodzeniom wątroby,
 • ma właściwości przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne,
 • wpływa na stabilizacje błon komórkowych hepatocytów, co zapewnia ochronę wątroby przed aktywnością substancji toksycznych,
 • pobudza zdolności regeneracyjne wątroby.
 • w niektórych przypadkach pojawia się nadwrażliwość oraz reakcje alergiczne takie jak: bóle głowy, niestrawność, biegunka, bóle stawów,
 • może obniżać poziom cukru we krwi,
 • powoduje zmniejszenie skuteczności działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych.
 • Pokrzywa - Jest to roślina zielarska, która bardzo dobrze sprawdzi się podczas kuracji oczyszczającej, ze względu na swoje właściwości moczopędne. Może być spożywana w formie naparu. Preparat pije się 2-3 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

  Preparat, który w znacznym stopniu oparty jest o pokrzywę to Spirulin Plus (wystarczy kliknąć)
 • charakteryzuje się silnym właściwościami moczopędnymi, dzięki czemu przyczynia się do łatwego usuwania toksycznych związków z organizmu,
 • ma działanie przeciwobrzękowe, gdyż chroni przed zatrzymywaniem płynów w organizmie.
 • nie może być stosowana w przypadku obecności nowotworów macicy, częstych krwotoków z dróg rodnych, przewlekłych chorób nerek, a ponadto stosowania leków na cukrzycę.
 • Czystek - Kurację oczyszczającą zapewnimy sobie wypijając 2- 3 razy dziennie herbatkę z czystka. Roślina ta ma właściwości moczopędne tak jak pokrzywa.

  Polecany przez nas preparat Green Coffee 5k oparty jest o odmianę zielonej herbaty, która działa bardzo podobnie do czystka.
 • usuwa szkodliwe związki z organizmu oraz metale ciężkie
 • przywraca równowagę dla flory bakteryjnej,
 • wpływa na wybielanie zębów.
 • nie należy go stosować przy problemach żołądkowych czy wrzodowych.
 • Usuwanie toksyn z organizmu poprzez głodówkę!

  Jeżeli zastanawiasz się jak pozbyć się toksyn z organizmu domowe sposoby wychodzą temu pytaniu naprzeciw. Jeżeli myślimy o oczyszczaniu organizmu, to pierwsza na myśl przychodzi nam zwykle popularna głodówka. Dobrze przeprowadzona może przynieść korzyści, należy jednak pamiętać, by nie trwała za długo. Już jednodniowa potrafi sprawić, że poczujemy się dużo lepiej, a nie narobimy przy tym szkód. Słynna głodówka, w której trakcie rezygnujemy z jedzenia pokarmu przyniesie pożądane efekty, jeżeli podczas jej trwania będziemy spożywać co najmniej 2 litry wody. Dodatkowo dozwolone są wszelkie herbatki ziołowe. To z czego należy zrezygnować to przede wszystkim kawa i herbata (także zielona). Zawarta w nich kofeina również jest toksyną. Optymalna głodówka, która nie wyrządzi szkód trwa ok. 1-3 dni. Wskazana jest również konsultacja z lekarzem, w celu wykluczenia możliwego negatywnego działania. Należy sprawdzić, czy jesteśmy w pełni zdrowi i taki sposób nam nie zaszkodzi.

  Jak usunąć toksyny z organizmu? Domowe sposoby to przede wszystkim dobrze przygotowana dieta i odpowiednie produkty.

  Na samym początku spróbuj diety jabłkowej albo sokowej i ciesz się pożądanymi efektami.Rezygnacja z posiłków nie jest dla Ciebie? Odpowiedzią na pytanie, jak usunąć toksyny z organizmu domowe sposoby nie musi być głodówka. Dieta jabłkowa czy jakakolwiek inna monodieta polegająca na jedzeniu jedynie wybranego owocu/warzywa przez okres oczyszczania to również rewelacyjny sposób! Bogate w błonnik jabłka pomogą w procesie oczyszczania.

  Należy pamiętać, że w przypadku monodiety również bardzo ważne est przyjmowanie 2 litrów płynów. Dodatkowo nie powinno się zjadać więcej niż 2 kilogramy wybranego owocu/warzywa. W trakcie takiego oczyszczania jeść można np. jabłka w każdej postaci — surowe, pieczone, starte w formie surówki czy zrobione na parze. Inną alternatywą są soki. Standardowe posiłki wymieniamy na soki, które wcześniej sobie przygotowujemy. Zielone soki z natki pietruszki i ogórka oraz jabłka przyniosą szybkie efekty, a my poczujemy się dużo lepiej!

  Źródła:
  1. Zdrowe odżywianie bez tajemnic, Roman Pawlak, Fundacja Źródła Życia, ISBN: 8365309130, 9788365309136
  2. Detox Diet Book: The Detox Diet Guide for Detoxing for Health. Detox Cleanse for your Optimum Detoxification Health, Melissa Doviak, Speedy Publishing LLC, 2013, ISBN: 163022717X, 9781630227173

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *