Co na oczyszczanie organizmu będzie najlepsze?

Po zimie często czujemy się ociężali, zmęczeni i pozbawieni energii. Najczęściej jest to spowodowane trybem życia, który prowadzimy w mroźne, zimowe miesiące. Nasz organizm w wyniku naturalnych procesów nauczony jest, że podczas zimy należy zbierać “zapasy”, co wiąże się ze zwiększeniem wagi ciała. Dodatkowo zimą spożywamy znacznie mniej świeżych owoców i warzyw, które oczyszczają nasze ciało i wspomagają prace naturalnego dezaktywatora szkodliwych substancji – wątroby. Wiosna jest natomiast doskonałym czasem, by wrócić do formy.

Co na oczyszczenie organizmu warto wybrać?

Jak wskazuje portal abc Zdrowia, początek lata to idealny okres by zadbać o zdrowie i detoksykację naszego organizmu własnie za pomocą owoców i warzyw. Pojawiają się pierwsze warzywa, słońce przebuja się przez chmury, a więc jesteśmy szczęśliwsi, a wyższa temperatura sprzyja spacerom i przejażdżkom rowerowym. Jest to idealna pora, by świadomie zająć się swoim ciałem i zdrowiem. Oczyszczanie organizmu to zabieg polecany każdemu niezależnie od wieku, czy płci. Wpływa korzystnie na pracę wszystkich narządów w naszym ciele.

Oczyszczanie organizmu – objawy zaskoczą każdego!

Objawy oczyszczania organizmu są widoczne szybko i zadowolą każdego. Będą to przede wszystkim poprawa humoru i samopoczucia, większa energia i chęć do działania oraz lepsza kondycja zarówno fizyczna, jak i psychiczna.

Czym oczyścić organizm w formie napojów?

Znane są różne napoje oczyszczające organizm, takie jak herbatki lub napary z ziół. Najlepsza herbata na oczyszczanie organizmu to dostępna w każdym sklepie zielona herbata. Dodatkowo wpływa ona korzystnie na nasz metabolizm, przez co ułatwia zrzucenia zbędnych kilogramów. Inne herbaty oczyszczające organizm to czystek, który również coraz częściej można znaleźć na sklepowych półkach oraz znane wszystkim rumianek i mięta. Są to zioła stosowane przez naszych przodków, które w ostatnich latach niestety coraz bardziej tracą na popularności. Warto jednak zwrócić uwagę na ich zbawienne, detoksykacyjne właściwości.

Łatwe i przyjemne jest oczyszczanie organizmu sokami.

Zawierają one mnóstwo witamin, których nie może zabraknąć w naszej diecie. Soki oczyszczające organizm zawierają również duże ilości antyoksydantów i flawonoidów, które spowalniają procesy starzenia.

Bardzo zdrowe są również koktajle oczyszczające organizm.

należą do nich np. koktajl ze szpinaku lub natki pietruszki, ale także koktajle owocowe.

Nie można zapomnieć, jak korzystne jest oczyszczanie organizmu cytryną.

Zabieg polega na piciu codziennie rano szklanki przegotowanej, letniej wody z sokiem z cytryny. Efekty są szybkie i zaskakujące!

Istnieją również inne metody oczyszczania organizmu!

Często spotykane jest także oczyszczanie organizmu sodą. Terapia ta pomaga przede wszystkim na zakwaszony organizm. Co na oczyszczanie organizmu, gdy natura zawiedzie? Nie każdy wierzy jednak w soki na oczyszczanie organizmu. Co zrobić, gdy wszystkie naturalne produkty oczyszczające organizm zawiodą? Czym oczyścić organizm w takim wypadku? Czasami zdarza się, że wątroba nie radzi sobie ze swoimi zadaniami, gdyż jest już za słaba i delikatne wspomaganie nie przywróci jej dawnej świetności. Warto wtedy sięgnąć po preparaty na oczyszczanie organizmu dostępne w drogeriach lub aptekach. Na uwagę wśród nich zasługują kapsułki Detosex, które w sposób szybki i skuteczny pomogą zwalczyć niechciane objawy.

Źródła:
  1. Ocena stosowania suplementów diety pochodzenia naturalnego w celach prozdrowotnych przez osoby dorosłe, Małgorzata Schlegel-Zawadzka, Magdalena Barteczko, Żywność. Nauka. Technologia. Jakość, 2009, 4 (65), 375 – 387 
  2. The Fast Track Detox Diet: For Overnight Weightloss, Improved Health and Vitality, Ann Louise Gittleman, Random House, 2010, ISBN: 1407090070, 9781407090078
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Zostaw Odpowiedź

Powered by WordPress