Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby na ich likwidację

Kiedy cała natura budzi się do życia czas byś i Ty zafundował sobie zastrzyk energii! Wiosna to idealny czas na usuwanie toksyn z organizmu!

Lepsze samopoczucie, więcej energii oraz kilka centymetrów mniej w talii to nie jedyne plusy płynące z detoksykacji organizmu. Przez okres zimy i wiosny, kiedy to więcej czasu spędzamy na kanapie, bo za oknem jest nieprzyjemnie w naszym organizmie gromadzą się toksyny. Stres, papierosy, alkohol, przetworzona żywność, wszechobecne spaliny — to wszystko oddziałuje na nasze ciało, skórę, włosy i paznokcie. Jeżeli chcesz więc, by Twoja cera nabrała blasku a Twoja waga spadła o kilka kilogramów najwyższy czas przeprowadzić domowe oczyszczanie organizmu. Nie musisz się już zastanawiać jak oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby są dla każdego!

Oczyszczenie organizmu z toksyn domowymi sposobami wcale nie jest takie trudne!

Jeżeli chodzi o usuwanie toksyn z organizmu domowe sposoby są różne. Głodówka, dieta sokowa, monodieta owocowa czy warzywna to rewelacyjna metoda, żeby poczuć przypływ energii na wiosnę. Przed przystąpieniem do procesu, jakim jest detoksykacja organizmu domowe sposoby obejmują też czynności przygotowawcze. Jeżeli planujemy przeprowadzić odtruwanie przez weekend to już kilka dni wcześniej należy zmniejszyć wielkość przyjmowanych posiłków i zadbać o odpowiednie nawodnienie. Przygotowany organizm lepiej zniesie przeprawę przez oczyszczanie z toksyn.

Usuwanie toksyn z organizmu poprzez głodówkę!

Jeżeli zastanawiasz się jak pozbyć się toksyn z organizmu domowe sposoby wychodzą temu pytaniu naprzeciw. Jeżeli myślimy o oczyszczaniu organizmu, to pierwsza na myśl przychodzi nam zwykle popularna głodówka. Dobrze przeprowadzona może przynieść korzyści, należy jednak pamiętać, by nie trwała za długo. Już jednodniowa potrafi sprawić, że poczujemy się dużo lepiej, a nie narobimy przy tym szkód. Słynna głodówka, w której trakcie rezygnujemy z jedzenia pokarmu przyniesie pożądane efekty, jeżeli podczas jej trwania będziemy spożywać co najmniej 2 litry wody. Dodatkowo dozwolone są wszelkie herbatki ziołowe. To z czego należy zrezygnować to przede wszystkim kawa i herbata (także zielona). Zawarta w nich kofeina również jest toksyną. Optymalna głodówka, która nie wyrządzi szkód trwa ok. 1-3 dni. Wskazana jest również konsultacja z lekarzem, w celu wykluczenia możliwego negatywnego działania. Należy sprawdzić, czy jesteśmy w pełni zdrowi i taki sposób nam nie zaszkodzi.

Jak usunąć toksyny z organizmu? Domowe sposoby to przede wszystkim dobrze przygotowana dieta i odpowiednie produkty.

Na samym początku spróbuj diety jabłkowej albo sokowej i ciesz się pożądanymi efektami.Rezygnacja z posiłków nie jest dla Ciebie? Odpowiedzią na pytanie, jak usunąć toksyny z organizmu domowe sposoby nie musi być głodówka. Dieta jabłkowa czy jakakolwiek inna monodieta polegająca na jedzeniu jedynie wybranego owocu/warzywa przez okres oczyszczania to również rewelacyjny sposób! Bogate w błonnik jabłka pomogą w procesie oczyszczania.

Należy pamiętać, że w przypadku monodiety również bardzo ważne est przyjmowanie 2 litrów płynów. Dodatkowo nie powinno się zjadać więcej niż 2 kilogramy wybranego owocu/warzywa. W trakcie takiego oczyszczania jeść można np. jabłka w każdej postaci — surowe, pieczone, starte w formie surówki czy zrobione na parze. Inną alternatywą są soki. Standardowe posiłki wymieniamy na soki, które wcześniej sobie przygotowujemy. Zielone soki z natki pietruszki i ogórka oraz jabłka przyniosą szybkie efekty, a my poczujemy się dużo lepiej!

Źródła:
  1. Zdrowe odżywianie bez tajemnic, Roman Pawlak, Fundacja Źródła Życia, ISBN: 8365309130, 9788365309136
  2. Detox Diet Book: The Detox Diet Guide for Detoxing for Health. Detox Cleanse for your Optimum Detoxification Health, Melissa Doviak, Speedy Publishing LLC, 2013, ISBN: 163022717X, 9781630227173
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Zostaw Odpowiedź

Powered by WordPress